0850 308 35 09 Nasıl Çalışır?

Güvence Bedeli Nedir?

Güvence Bedeli Nedir?

Güvence Bedeli Nedir?

Fırsatarabalar.com Güven Odaklı Sistem Üzerine Kuruludur.

Bu amaçla satıcının ve alıcının tüm taahhütlere uyması gerekli olduğundan alıcıdan ve satıcıdan güvence bedeli tahsil edilir.

 

Satıcı Güvence Bedeli

Satıcı konumunda olan müşterimiz raporda belirtilen fiyatı onaylamalarına müteakip finans birimimin belirlemiş olduğu güvence bedelini ödemeleri gerekmektedir.

Satıcı ödeyecek olduğu güvence bedeli ile araç bilgilerinin doğruluğunu taahhüt eder ve alıcı için güvenilir ortam oluşur.

Satıcının ödemiş olduğu güvence bedeli araçta taahhüt ettiği bilgilerin dışında ticaretin gerçekleşmesini engelleyecek bir durum çıkmadığı takdir de, alıcı-satıcıya güvence bedelinin ödemesini yapar.                                                                                                                         Bir (1) Parça boya bir (1) parça değişen ve hafif kusurların çıkması durumunda Fırsatarabalar.com tarafından hakemlik yapılır.)

Tüm pazarlama çalışmalarımız sonucunda aracınızı belirlenen süre içeresinde satışını gerçekleştiremediğimiz de satıcıdan alınan güvence bedelinin iadesi yapılır.

 

Alıcı Güvence Bedeli

Alıcıdan temin edilen güvence bedeli finans birimimizin belirlemiş olduğu miktar kadar alınır.

Alıcıdan tahsil edilen güvence bedeli, aracı alma sözü veren müşterimizin taahhüt de sadık kalması amacı ile ödeme yapması gerekmektedir.

Ticaret gerçekleştiğinde alıcıdan aldığımız güvence bedeli aracın fiyatından düşer.

Alıcı mücbir sebepler ve kabul etmiş olduğu sözleşmeler dışında keyfi olarak aracı almaktan vazgeçtiği takdirde güvence bedelinin iadesi gerçekleşmez.

Ağır kusurların çıkması durumunda alıcı aracı almaktan vazgeçebilir. (Alıcıya güvence bedeli 24 saat içinde iade edilir.) Alıcının masrafları satıcı tarafından karşılanır. (Yemek, Yol, exper)